Ovaj mjesec: 1902

Lidrano 2022.- Županijska smotra
Autor: Marijana Mazalović, 22. 3. 2022.

Na Županijskoj smotri LIDRANO, koje se održalo 16. ožujka u Ivankovu našu školu predstavljale su učenice 4.b razreda: Karla Iljazović i Antea Petričević.

Karla je nastupala s kazivanjem poezije J. Prudes: I bi tako!
Antea Petričević je nastupila s monologom S. Pilić: Jozef.
Odabir tekstova zahtijevao je izuzetan rad, čemu su ove djevojčice bile i te kako dorasle! One su načinom izvođenja željele kod gledatelja probuditi emocije i potaknuti ih na razmišljanje o očuvanju naše majke Zemlje i uopće prirode i našim suodnosima prema malenima i nezamijećenim osobama.

Njihove izvedbe ostavile su vrlo upečatljiv dojam na publiku koja nas je srčano nagradila pljeskom. Snažan dojam ostavili smo i na Prosudbeno povjerenstvo, koje su činili pravi stručnjaci, te smo dobili odlične kritike, odnosno same pohvale.
Državni izbornik Mario Kovač (predsjedavajući),  hrvatski kazališni i filmski redatelj, dramaturg, glumac i dramski pedagog imao je i za jednu i drugu same riječi pohvale!

Dokaz je to da se sav naš trud itekako isplatio, jer neprocjenjiv je osjećaj kada svojim uspjehom i zapaženim nastupom ponosno predstavljate ne samo sebe , svoj razred već  i svoju školu, a mogli bismo reći i regiju jer je u kategoriji nižih razreda bio slab odaziv.

Ova smotra i samo predstavljanje i nastup među učenicima predmetne nastave i srednjih škola naše Županije - za nas je nagrada! Uživali smo i stjecali gledajući jedni druge - vrijedna iskustva!

Upućujem iskrene čestitke našim suučenicama!

Ponosna mentorica: Snježana Jozanović!