Osnovna škola Ivana Kozarca Županja

« Kolovoz 2022 »

Brzi pristup:

Naša facebook stranica

Ispis statistike od 16. 2. 2011.

Radno vrijeme knjižnice

Knjižničar: Gabrijela Čerkez, prof. i dipl. knjiž

Dan  Prijepodne Posljepodne

Ponedjeljak

Utorak

Srijeda

Četvrtak

Petak

Poveznice:

Knjižnični katalog                    E - lektira                Virtualna knjižnica

Noć knjige 2022. u našoj školskoj knjižnici

Kao i prethodnih, i ove smo godine obilježili Noć knjige u našoj školskoj knjižnici.  Ove godine smo ju ostvarili uživo u svim odjelima. Stoga je osmišljeno više programa i aktivnosti. U prvim razredima su učenici, osim priča koje im je čitala knjižničarka, mogli odabrati i čitati u školskoj knjižnici tijekom obilježavanja priču iz slikovnice po izboru. Za druge razrede smo upriličili program koji smo realizirali u suradnji s Gradskom knjižnicom Županja. Naime, učenici iz skupine Mladih knjižničara izveli su za naše drugašiće, u prostoru posudbenog odjela Gradske knjižnice za djecu i mladež, scenski izraz „Čitanjem učimo“. Cilj je bio potaknuti učenike na posudbu knjiga, kako u našoj školskoj tako i u Gradskoj knjižnici. Nakon scenskog izraza uživali su u glazbenim točkama naših šestaša. Treći razredi uživali su u programu Zagonetku mogu narisati i kroz pjesmu u boji napisati. Nastali su zaista kreativni i maštoviti radovi. Četvrti su razredi nakon slušanja priča, kroz blackout poetry, na stranicama starih otpisanih knjiga prenijeli poruke o očuvanju planeta i prirode. U petom je razredu knjižničarka ostvarila prikaz knjige Sare Lundberg Ptica u meni leti kamo hoće. Aktivnost kojom su učenici petog razreda popratili prikaz knjige bila je poruka u web alatu Ransomizer. Njihov digitalni uradak nosi brojne poruke o tome kako u životu slijediti svoje snove. Šesti i sedmi razredi slušali su o knjizi Deborah Ellis Djevojčica iz Afganistana te su nakon pročitanih ulomaka imali brojna pitanja. U osmim razredima ostvaren je prikaz knjige Markusa Zusaka i prokjekcija filma Kradljivica knjiga.

Opširnije o Noći knjige pogledajte OVDJE.

Književni susret s Terezijom Balentović – Moja učiteljica piše pjesme

Na ovaj književni susret školska je knjižničarka pozvala učenike 8.c razreda kojima je naša Terezija bila učiteljica. Bila je to njezina zadnja generacija. Poslušali smo uglazbljenu pjesmu Uspomene, nakon čega je školska knjižničarka čitala Terezijine pjesme i predstavila njezinu zbirku pjesama. Učenici su imali pitanja za svoju učiteljicu. Zanimalo ih je puno toga.  Željeli su čuti priču ne samo oko nastanka pjesama, već i to čega se njihova učiteljica sjeća iz vremena kad ih je poučavala. N akraju susreta pogledali smo nastup za Dan škole, kada su Terezija i njezini učenici izveli svoje glazbene točke  kao mali zbor.

Video o književnom susretu pogledajte OVDJE.