Posjet učenika gradonačelniku

U posjetu gradonačelniku našeg grada

Kako bi zorno ostvarili ishode iz nastave prirode i društva te nastavne jedinice Život u mojem mjestu kroz koju učenici zaključuju o organiziranosti lokalne zajednice, istražuju funkcioniranje zajednica kojima pripadaju te važnost odgovornog ponašanja svih ljudi u zajednici učenici 3.a i 3.b razreda danas su posjetili gradsku upravu i razgovarali s gradonačelnikom Županje Damirom Juzbašićem.

Nakon dobrodošlice, učenici su se upoznali s prostorom u kojem borave – gradskom vijećnicom – te s gradonačelnikom, kojem su uputili brojna pitanja o funkcioniranju grada te različitim dužnostima koje obavljaju tijela gradske uprave. Pitanja su bila raznolika, od mogućnosti povećanja broja sportskih i dječjih igrališta u gradu, razvijanja mreže biciklističkih staza do mogućnosti otvaranja poznatog lanca brze prehrane u Županji!

Nakon što su učenici iscrpili sva svoja pitanja te dobili željene odgovore, oni sami su dali odgovor na pitanje – „Kako djeca mogu doprinijeti razvoju i održavanju svoje lokalne zajednice?“ Na to pitanje učenici su dali odgovore poput: razvrstavanjem otpada te ne bacanjem smeća na ulicu, pravilnim korištenjem igrališta kako se ne bi pokidali vrtuljci ili mreže na golovima, pomaganjem drugima i dr.

Razredni učitelji Zdenka Piljić i Tomislav Vidaković te svi učenici 3.a i 3.b razreda zahvaljuju gradskim službenicima i gradonačelniku na vremenu, odgovorima i slasticama dobrodošlice!

Ishodi:

Navodi osnovna ljudska prava te dužnosti i pravila koja treba poštivati u zajednici kojoj pripada. (PID OŠ C.3.2.; PID OŠ A.B.C.D.3.1)

Zaključuje o organiziranosti lokalne zajednice, uspoređuje prikaze prostora na planu mjesta i geografskoj karti. (PID OŠ A.3.3.).

Istražuje funkcioniranje zajednica kojima pripada te važnost odgovornog ponašanja svih ljudi u zajednici. (PID OŠ A.3.3.; PID OŠ A.B.C.D.3.1)

Priloženi dokumenti:
1_(1).jpg (230.45 KB)